Przez żołądek do serca

Pies śpiący na dywanie

Jak powszechnie wiadomo, zwierzęta bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. Wielokrotnie można było usłyszeć poruszająca historię zagubionego psa, który w poszukiwaniu swojego właściciela przemierza dziesiątki kilometrów. Zwierzęta kochają bezwarunkowo i właśnie dlatego ich miłość jest tak bardzo istotna dla człowieka. Często okazuje się, że to człowiek bardziej potrzebuje miłości i obecności czworonoga, niż zwierzę człowieka.

Pies – to właśnie o nim mówi się, że jest najwierniejszym przyjacielem. Zawsze uległy i zawsze obok. Jednak każde ze zwierząt, wybiera sobie swojego pana i żywiciela. Czworonogi doceniają i bardzo przywiązują się do osób, które poświęcają im czas i uwagę. Posiłek często bywa nagrodą za dobre sprawowanie lub naukę nowych sztuczek. To właśnie pełna miska najczęściej służy jako karta przetargowa i jest najprostszą i najskuteczniejszą metodą „przekupienia” naszego czworonożnego przyjaciela.

Kot rasy RagdollJeżeli chodzi o koty, to te futrzane istoty, zdecydowanie częściej wykazują się dystansem i obojętnością w stosunku do człowieka. Niezależność i asertywność to dwie cechy, którymi najlepiej można określić kocią osobowość. Aby tego było mało, to właśnie nasz pupil, aby wykazać swą wyższość nad ludzką istotą, bardzo konsekwentnie praktykuje metodę obrażania się. W takich momentach, aby załagodzić sytuację, najprostszym sposobem jest podanie kotu jego ulubionego przysmaku. W końcu nie na darmo powstało stwierdzenie, że „przez żołądek do serca”. Dlatego warto pamiętać, że w domu zawsze powinny znajdować się smakołyki, którymi w razie kryzysu, będzie można udobruchać nawet najbardziej obrażonego futrzaka.