Dobór obuwia przez stylistów

Moda to specyficzna dziedzina W teorii opiera się na pewnych zasadach, w praktyce jednak są one często łamane, co w niektórych wypadkach uznawane jest za błąd, w innych za świetne posunięcie.

Dodatkowo popularni styliści nierzadko sprawiają wrażenie niespecjalnie kompetentnych, którzy ekspertami są bardziej w wyniku samozwańczego mianowania się, niż z powodu wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Nie zmienia to jednak faktu, że media i firmy lubią korzystać z ich usług, co przekłada się na sposób ubierania społeczeństwa. Wystarczy tylko, że jeden z nich doradzi jakiejś gwieździe, by ta założyła ekstrawaganckie buty, a po jakimś czasie na ulicach zauważymy pewną ilość osób, która będzie posiadać takie właśnie obuwie. Zjawisko to jest często krytykowane przez zwykłych ludzi, którzy kompletnie nie rozumieją szumu wokół świata mody oraz osób z nim związanych. Przecież buty można kupić samemu i nie potrzeba do tego rad osoby, której wiedza opiera się tylko i wyłącznie na rodzajach ubrań. W praktyce jednak nie jest tak różowo i mimo, że kompetencja znanych stylistów może być poddana pod wątpliwość, to stwierdzenie, iż wielu Polaków nie umie się dobrze ubrać jest faktem.

Społeczeństwo jest niesamowicie podatne na mody i nierzadko bezmyślnie im się poddaje. Przykładem mogą być tu buty typu baleriny, czy legginsy, które naprawdę nie leżą dobrze na każdej kobiecie. Dlatego też niektórym przydałyby się fachowe rady wyjaśniające jakie obuwie nadaje się do rurek, czy które sukienki wyglądają dobrze z botkami.