Adidas – Impossible is Nothing

Jeszcze do niedawna głównym sloganem firmy Adidas było „Impossible is Nothing”, co miało stanowić wyraz dążenia firmy do doskonałości. Co ciekawe w historii firmy motto to niejednokrotnie znajdowało konkretne przełożenie na autentyczne wydarzenia, co stanowiło dowód, iż nie jest to tylko pusty komunał. Za idealny przykład potwierdzający tę tezę może służyć postać amerykańskiej lekkoatletki Wilmy Rudolph, która w trakcie swojej kariery wygrała wiele zawodów oraz trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni olimpijskiej.

Wilma urodziła się jako dwudzieste dziecko swoich rodziców. Mając kilka lat zdiagnozowano u niej polio, czego efektem była diagnoza, iż Wilma już nigdy nie będzie w stanie normalnie się poruszać. Jednakże pomoc matki oraz ogromna determinacja sprawiły, iż w 1960 roku wystartowała na olimpiadzie, gdzie zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności.

Niemiecki producent obuwia również miał swój udział w osiągnięciu tego sukcesu. Buty Adidas, w jakie została wyposażona Wilma Rudolph były specjalnie przygotowanym modelem, który uszyty został z bardzo lekkiej, kangurzej skóry. Dodatkowo z przodu podeszwy zamontowane były specjalne kolce, które stabilizowały nogę biegacza, dzięki czemu te właśnie buty do biegania były w stanie znacznie poprawić wyniki lekkoatletki. Oczywiście owe obuwie nic by nie dało, gdyby nie ogromny wysiłek i chęć przezwyciężenia choroby, niemniej na pewno stanowiły one znaczną pomoc, dzięki której Wilma stała się mistrzynią, a jej osoba często stawiana jest za przykład tego, iż mamy duży wpływ na swoje losy i nigdy nie powinniśmy się poddawać. Oczywiście, specjalnie przygotowane buty sportowe również miały tu swój udział, niemniej to silna wola Wilmy sprawiła, że trzykrotnie stanęła ona na podium.