Buty Geox – świeże podejście do tematu

Gdy w 1995 roku Mario Moretti Polegato zakładał swoją firmę doskonale wiedział, że by poradzić sobie z ofertami konkurencyjnych producentów musi zaproponować klientom coś, czego nie dostaną nigdzie indziej. Geox, bo tak nazwane zostało przedsiębiorstwo należące do Polegato, zaproponował więc całkowicie nowoczesne rozwiązania z zakresu elementów składających się na budowę podeszwy.

W wyniku tego dół buta, bez względu na to, czy był zrobiony z gumy, czy skóry, wyposażony został w membranę, w której znajdowały się miniaturowe pory. Dzięki nim obuwie zyskiwało doskonałą wentylację, jednocześnie chroniąc stopę przed wilgocią, gdyż średnica otworków w membranie była mniejsza, niż cząsteczki wody. To rozwiązanie sprawiło, że buty marki Geox zawojowały świat.

Rzecz jasna konkurencja nie pozostała długo w tyle, naśladując rozwiązania wprowadzone przez firmę Polegato, ten jednak nie uznał tego za problem, gdyż jednym z założeń, które mu przyświecały był nieustanny rozwój. W związku z tym położono duży nacisk na wydział do spraw badań, który miał nieustannie pracować nad kolejnymi przełomowymi rozwiązaniami. Postanowiono również, że pomysły nie będą ograniczać się tylko do butów Geox, lecz również do pozostałego asortymentu, jak na przykład koszule, czy kurtki. W wypadku tych ostatnich wdrażanie wymyślonych wcześniej idei widać chociażby poprzez położenie dużego nacisku na rozbudowany system wentylacji ubrań.