Buty na koturnie – hit przyszłego lata

Mimo, że mamy dopiero końcówkę stycznia, to wielu projektantów zdążyło przedstawić swoje propozycję na cieplejszą część roku. Propozycje są bardzo zróżnicowane, jednak wszędzie można znaleźć wspólny mianownik – jak zawsze, latem w użyciu będą pastelowe kolory. Nie mniej jednak, warto przyjrzeć się konkretnemu typowi obuwia jakim są koturny.

W opinii wielu entuzjastów mody, obuwie na koturnie będzie motywem przewodnim nadchodzącego lata. Ale Ci, którzy bacznie obserwują europejskie wybiegi stwierdzą, że wcale tak nie będzie. Owszem, na wybiegach nie znajdziemy zbyt wielu propozycji w takiej stylistyce – lecz pamiętajmy, że to nie na wybiegach powstają najbardziej popularne nurty.

Dlaczego więc koturny? W naszej świadomości pojawiły się dość niedawno – powróciły do łask po wielu latach i ponownie stają się integralnym elementem garderoby wielu pań. Odpowiadając na pytanie ‘dlaczego?’, trzeba wiedzieć, że koturny doskonale pasują do letnich kreacji.

Noszenie szortów bądź krótszych sukienek czy spódniczek sprawia, że chcemy optycznie wydłużyć nasze nogi. Koturny dają takie wrażenie, niezależnie od tego, czy są to sandały czy pełne buty. Co więcej. Sprawdzą się także w połączeniu z jeansami czy innymi długimi spodniami. W skrócie, buty na koturnie będą królować dzięki swojej uniwersalności.