Elegancja na sportowo

Kobiece, eleganckie obuwie kojarzy się głównie ze szpilkami, czółenkami bądź innymi butami na obcasie. Czy jednak można wyglądać jednocześnie elegancko i cieszyć się sportowym charakterem obuwia? Kilku producentów butów zdecydowało się na eksperyment, którego celem było sprawdzenie tego właśnie problemu. Jak wyszło?

Chodzi oczywiście o obuwie sportowe na szpilce. Wiem, brzmi to dość dziwnie, ale wiele zaprezentowanych modeli na dobre zapadło w naszą pamięć. Podejrzewam, że niewiele kobiet zdecydowałoby się na włożenie takich butów, jednak każda chyba pragnie takie posiadać. Jednym z producentów, który postanowił zaszokować był Nike. Firma ta zaprezentowała całą kolekcję sportowych szpilek, których stylistyka nawiązywała do najpopularniejszej serii obuwia sportowego ‘Air Max’. Część z nich wyglądała doskonale, inne zaś wręcz zabawnie. Wydaje mi się, że w ciągu paru lat stanie się to jednym z wiodących trendów w modzie obuwniczej.

Nie tylko Nike zdecydował się na taki krok. Podobną strategię podjęło mnóstwo producentów. Większość z tego rodzaju szpilek nawiązuje stylistyką do klasycznych trampek Converse. Cieszą się one całkiem niezłą opinią, co można zauważyć na blogach najbardziej znanych szafiarek.