Espadryle

Trendy w modzie bywają dość zaskakująco. Świadczyć o tym mogą chociażby popularne espadryle. Od lat są obecne już w naszej modzie, a jednak ciągle chętnie je kupujemy. O fenomenie tego obuwia nie często możemy usłyszeć. A warto, gdyż jego historia jest dość długa i ciekawa. Dlaczego jednak wciąż są popularne? Dlaczego tak wiele osób po prostu je uwielbia?

Zacznijmy od tego, czym są espadryle. Niegdyś, były to buty charakterystyczne dla francuskiej biedoty. Wykonane były bowiem z płótna, a podeszwę stanowił materiał podobny do sznurka. Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, bo dzisiejsze wariacje na temat espadryli powodują, iż ciężko się w tym wszystkim połapać.

Espadryle, w dzisiejszym wydaniu, to obuwie typowo letnie. Zazwyczaj mają niezabudowany wierzch, dzięki czemu są idealne na gorące dni. Jednakowoż, wielu projektantów wyłamuje się z tej zasady i tworzy espadryle o pełnym wierzchu, które znacznie bardziej nadają się na wieczorne, nieformalne wyjścia.

Co więcej, koturn na którym opierają się tego typu buty, powoduje optyczne wydłużenie nogi, co jeszcze lepiej podkreśla figurę w letnich kreacjach tj. szorty, sukienki czy krótkie spódnice. Espadryle nie zmieniają się od lat, wiec jeżeli jakieś zalegają nam w szafie, śmiało będzie można z nich skorzystać w trakcie nadchodzącego lata.