Spodnie dresowe – wygoda to podstawa

spodnie

Spodnie dresowe są synonimem sportu i wygody. Wcześniej akceptowane wyłącznie jako strój na siłownię lub noszony po domu, dziś króluje na ulicach również jako element miejskiego stylu. Bez względu na płeć czy porę roku, spodnie dresowe są obowiązkową częścią każdej garderoby. Jak nosić dresy na każdą okazję?

Do szpilek

Ubranie szpilek do dresów wydawałoby się ogromną wpadką modową w poprzednich latach. Obecnie takie zestawienie nie szokuje. Oprócz typowo sportowego kroju, spodnie dresowe również występują w bardziej eleganckiej formie. Na pierwszym planie stawia się wygodę, a postrzeganie elegancji powoli zmienia się. Coraz częściej pojawiają się takie kroje dresów, które można założyć nawet na czerwony dywan.

Do pracy

Najprostszym zestawieniem są czarne spodnie, które razem z balerinami i koszulą mogą okazać się wygodnym strojem do pracy. Należy pamiętać, aby spodnie były estetyczne, bez zdobień, jednolite i nie zbyt grube. Idealnym materiałem w tym kroju będzie czarna bawełna. Przy takim stroju bardzo łatwo można zmienić stylizację na bardziej codzienną! Wystarczy biały t-shirt.

Na wakacje

Latem nosi się przewiewne, oddychające rzeczy podczas upałów. W tym sezonie modne są żywe kolory, dlatego można zaszaleć i znaleźć swój własny, wygodny styl. Gdy mamy do czynienia z wysokimi temperaturami warto jednak zwrócić uwagę na jasne kolory. W taki sposób można połączyć wygodę z użytecznością, by cieszyć się okresem wakacyjnym.

przykład spodniWygoda jest priorytetem

Spodnie dresowe to nie tylko wygodna alternatywa dla sportowego stroju. To komfortowy codzienny outfit. Warto zwrócić uwagę, aby były one wykonane z bawełny, dzięki czemu skóra będzie w stanie swobodnie oddychać. Ściągacze przy kostkach i w pasie nie wpijają się w skórę, co jest dodatkowym atutem.

W tym sezonie widać wiele elementów sportowych wkraczających do mody ulicznej. Zacierają się granice między tym co eleganckie, a tym co wypada ubierać tylko na nieformalne wyjścia. Największą zaletą spodni dresowych jest ich wygoda, a teraz także uniwersalność pozwalająca na zabawę modą.