Jak podłączyć kabel koncentryczny do anteny

Wybór właściwego połączenia koncentrycznego z anteną może sprawić, że połączenie zostanie wykonane lub przerwane. Słabo wykonane połączenie może uszkodzić elektronikę w domu i spowodować pożar domu. Aby wybrać odpowiedni coax do połączenia antenowego, musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Kabel koncentryczny składa się z trzech warstw: zewnętrznej kurtki, która utrzymuje się z dala od brudu i innych zanieczyszczeń; warstwy izolacyjnej, aby utrzymać sygnał wewnątrz; i plecionej siatki miedzianej, która otacza warstwę środkową przewodnika. Najlepsze połączenie koncentryczne z anteną to takie, które jest bezpiecznie zamocowane za pomocą łączników. Musisz trzymać kabel w odległości co najmniej 6 cali od kabli elektrycznych, ponieważ mogą one zakłócać sygnał. Możesz użyć przepustu lub kawałka drutu, aby utrzymać kabel przed skręceniem. Możesz również poprowadzić kabel koncentryczny prostopadle do kabla elektrycznego, jeśli chcesz.

Jeśli zamierzasz spróbować wykonać połączenie koncentryczne z anteną samodzielnie, możesz chcieć uzyskać profesjonalną pomoc. Jest to możliwe, aby wykonać pracę samodzielnie, ale jest to o wiele bezpieczniejsze, aby mieć profesjonalistów zrobić to dla Ciebie. Zapewni to, że praca jest wykonywana prawidłowo za pierwszym razem.

Istnieje wiele różnych typów złączy coax do wyboru. Złącze typu F jest najbardziej powszechne. Jednak istnieje kilka innych złączy koncentrycznych dostępnych, w tym SMA i BNC. Niektóre z mniej znanych złączy obejmują N i typu N. Złącza te są mniej powszechne w instalacjach domowych, ale SMA jest najbardziej powszechne w ustawieniach komercyjnych.

Możesz podłączyć kabel koncentryczny do anteny za pomocą złącza koncentrycznego, które zostało zaprojektowane specjalnie do tego celu. Jeśli nie jesteś pewien, które złącze wybrać, możesz poprosić sprzedawcę o pomoc. BNC to złącze koncentryczne klasy wojskowej. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, możesz również użyć specjalnego zszywacza do mocowania kabla. Możesz również chcieć użyć małego kawałka drewna, aby zapobiec skręcaniu się koncentratora.

Połączenie koncentryczne z anteną jest najważniejszym krokiem w procesie instalacji anteny. Zapewni to, że sygnał idzie z anteny do telewizora. Będziesz musiał również upewnić się, że antena jest uziemiona prawidłowo. Ma to na celu uniknięcie problemów elektrycznych, które mogłyby uszkodzić elektronikę w Twoim domu. Urządzenie uziemiające będzie również chronić swój dom przed pożarami domów. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że system uziemienia w Twoim domu jest w dobrym stanie roboczym jest sprawdzenie go przez wykwalifikowanego technika.

Połączenie koncentryczne z anteną musi być również prawidłowo poprowadzone do telewizora. Ma to zapobiec utracie sygnału. Możesz poprowadzić kabel od anteny do telewizora lub podłączyć kabel koncentryczny do gniazda “RF IN” telewizora. Kabel powinien być również pewnie przymocowany do zapadki wyjściowej anteny.

Podłączenie kabla koncentrycznego do anteny może być nieco kłopotliwe, ale zapewni, że Twój telewizor będzie działał. Kabel koncentryczny pomoże wyeliminować zakłócenia od fal radiowych i zapewni płynne oglądanie telewizji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *