Jak podłączyć Kindle do komputera

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z jakto.info.pl

Niezależnie od tego, czy chcesz pobrać książkę na Kindle, czy po prostu chcesz przeglądać treści cyfrowe na komputerze, musisz wiedzieć, jak podłączyć Kindle do komputera. Kindle to e-czytnik wyprodukowany przez Amazon, który działa na systemie operacyjnym Android. Łączy się z komputerami za pomocą kabla USB, który umożliwia użytkownikom przesyłanie danych. Chociaż Kindle jest świetnym urządzeniem, może czasami napotkać problemy podczas łączenia się z komputerami. Na szczęście istnieje kilka obejść, które pomogą Ci podłączyć Kindle do komputera.

Po pierwsze, musisz podłączyć kabel USB Kindle do portu USB w komputerze. Upewnij się, że podłączasz swój Kindle do właściwego portu, ponieważ niektóre kable USB obsługują tylko ładowanie lub nie mogą przesyłać danych. Być może trzeba będzie również zaktualizować sterowniki USB, jeśli Kindle nie pojawia się na komputerze.

Po drugie, musisz upewnić się, że masz zainstalowane odpowiednie oprogramowanie na swoim komputerze, aby podłączyć do niego Kindle. Możesz to zrobić, pobierając odpowiednie oprogramowanie lub aktualizując sterowniki poprzez Device Manager. Jeśli używasz komputera Mac, możesz pobrać odpowiednią aplikację za pośrednictwem App Store. Alternatywnie możesz pobrać odpowiednie oprogramowanie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Kindle.

Na koniec musisz włączyć swój Kindle. Podczas gdy twój Kindle jest podłączony do komputera, przejdź do Photos. To powinno przenieść Cię do ekranu, na którym możesz wybrać zdjęcia, które chcesz pobrać. Możesz przeciągnąć je na laptopa lub skopiować do Clipboard. Możesz również kliknąć i przeciągnąć je do folderu Documents na komputerze.

Kindle można też podłączyć do komputera za pomocą programu Calibre. Calibre to czytnik książek elektronicznych, który umożliwia przesyłanie e-booków między komputerem a Kindle. Aby użyć Calibre, pobierz oprogramowanie z oficjalnej strony Kindle. Oprogramowanie jest bezpłatne i działa z systemem Windows, Mac i Linux. Możesz także użyć aplikacji Android File Transfer, aby przenieść swoje zdjęcia na komputer. Możesz także wysłać swoje e-booki do swojego Kindle za pomocą poczty elektronicznej.

Kindle ma również port ADB, który pozwala podłączyć Kindle do komputera bez konieczności instalowania kabla USB. Możesz włączyć lub wyłączyć port ADB w menu Settings swojego Kindle. Możesz także włączyć lub wyłączyć Android Debug Bridge, który jest technologią open-source, która pozwala na debugowanie oprogramowania Kindle. Ta technologia nie jest wymagana dla większości użytkowników, ale może być pomocna, jeśli próbujesz rozwiązać problem z połączeniem Kindle.

Kindle jest również dostarczany z czytnikiem książek elektronicznych, który nie jest tak łatwy w użyciu, jak się wydaje. Możesz pobrać e-booki na swój komputer za pomocą Amazon Kindle Library. Możesz także kupić nowe treści za pośrednictwem witryny Amazon. Możesz także pobrać aplikację desktopową dla Kindle Fire.

Jeśli nadal masz problemy z podłączeniem swojego Kindle do komputera, powinieneś spróbować twardego resetu. Wyczyści to całą pobraną zawartość i ponownie zainstaluje system operacyjny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *