Jak podłączyć komputer stacjonarny

Niezależnie od tego, czy konfigurujesz swój pierwszy komputer, czy wymieniasz go na nowszy model, podłączenie go do komputera stacjonarnego może być prostym procesem. Potrzebne będzie źródło zasilania, karta sieci bezprzewodowej i urządzenia peryferyjne. Kilka z najczęstszych połączeń to monitor, klawiatura i głośniki. Urządzenia te muszą być prawidłowo podłączone, w przeciwnym razie mogą nie działać prawidłowo.

Płyta główna komputera stacjonarnego jest standaryzowana na współczynnik kształtu ATX. Oznacza to, że jest ona zbudowana do pracy z zasilaczem, który jest kompatybilny z płytą główną. Jeśli Twój system nie posiada tego typu zasilacza, może wymagać zastosowania koncentratora USB. Pozwala on na podłączenie do komputera dodatkowych urządzeń bez konieczności dokładania dodatkowych kabli zasilających.

Mysz komputerowa jest często podłączana do komputera za pomocą złącza USB. Mysz posiada wtyczkę oznaczoną kolorami. Złącze ma na ogół kształt kwadratu lub prostokąta. Niektóre komputery mają myszy bezprzewodowe, które można podłączyć za pomocą klucza sprzętowego Bluetooth. Jest to również dobry sposób, aby komputer wykrył mysz.

Posiadanie komputera, który może połączyć się z siecią bezprzewodową, może być przydatne do udostępniania plików i przeglądania Internetu. Może to być prosty proces, ale może wymagać zakupu dodatkowego sprzętu. Należy sprawdzić w menedżerze urządzeń, czy pulpit ma adapter obsługujący łączność bezprzewodową. Możesz również rozbudować kartę sieciową, jeśli jeszcze jej nie masz.

Można również podłączyć komputer stacjonarny do telewizora za pomocą adaptera wideo. Może być jednak konieczny zakup konwertera wideo dla konkretnego monitora. Jeśli Twój monitor ma port VGA, będziesz musiał zainstalować przejściówkę wideo z VGA na DVI.

Istnieje wiele różnych standardów podłączania monitora do komputera. Najpopularniejszym jest HDMI, ale może być konieczne zakupienie konwertera wideo do monitora. Ponadto konieczne będzie podłączenie monitora do portu VGA komputera. Może być konieczne zainstalowanie kabla wideo, takiego jak kabel VGA, lub można podłączyć monitor za pomocą nadajnika USB. Jeśli zdecydujesz się na użycie nadajnika USB, pamiętaj o zakupie nadajnika USB pasującego do Twojego monitora. Dzięki temu monitor będzie mógł wyświetlać obraz bez użycia karty wideo.

Jeśli masz komputer stacjonarny z wbudowaną siecią bezprzewodową, połączenie Wi-Fi powinno być pierwszą rzeczą, którą podłączysz. W większości przypadków będziesz chciał kupić bezprzewodową kartę sieciową, która ma “wireless” w nazwie. Będziesz także chciał się upewnić, że router i komputer znajdują się w zasięgu siebie.

Dobrym pomysłem jest posiadanie źródła zasilania w pobliżu telewizora. Wtyczka zasilania telewizora jest zazwyczaj umieszczona na ścianie. Może być jednak konieczne podłączenie go do urządzenia przeciwprzepięciowego. Można również podłączyć zasilany głośnik do tyłu komputera.

Jeśli komputer stacjonarny ma wbudowany głośnik, można go podłączyć do portu audio komputera. Koncentrator USB to także wygodny sposób na dodanie dodatkowych portów USB. Jeśli komputer jest wyposażony w koncentrator USB, do jednego z portów można podłączyć klawiaturę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *