Jak podłączyć kierownicę do PS4

Dodanie kierownicy PS4 do swojego systemu gier może dać Ci większą kontrolę i sprawić, że gra będzie bardziej realistyczna. Posiadanie kierownicy sprawi również, że granie będzie łatwiejsze dla Twoich rąk. Niektóre modele mają nawet wbudowaną zmianę biegów, aby dodać realizmu do swoich doświadczeń.

Większość kierownic PS4 klasy podstawowej jest wyceniana na mniej niż 150 dolarów. Są one przeznaczone dla tych, którzy są nowicjuszami w systemie PlayStation i zawierają wszystko, od solidnego obrotu po funkcje immersyjne. Najlepsze modele oferują więcej opcji, takich jak technologia force feedback i wbudowane słuchawki Bluetooth. Niektóre modele mają nawet funkcje bezprzewodowe, więc możesz grać w gry na PS4 bez podłączania go do przewodowego portu USB.

Kierownice PS4 z wyższej półki są droższe, ale oferują więcej opcji personalizacji. Większość modeli ma wbudowane dźwignie zmiany biegów i technologię siłowego sprzężenia zwrotnego, co może pomóc uczynić wrażenia z jazdy bardziej realistycznymi. Niektóre modele mają nawet wbudowane odbiorniki bezprzewodowe, które umożliwiają podłączenie do PlayStation 4 bez kabla.

Chociaż można dostać kierownicę za mniej niż 150 dolarów, należy poszukać modelu, który spełni Twoje potrzeby. Wiele kierownic jest skonstruowanych tak, by służyły szerokiej gamie gier, od tytułów casualowych po gry wyścigowe. Jeśli jesteś poważnym graczem wyścigowym, możesz chcieć dostać kierownicę z wyższej półki. Większość modeli posiada pedały, które możesz podłączyć do kierownicy, choć możesz też kupić osobne pedały. Niektóre modele są dostarczane z oddzielnymi przekładniami, które można umieścić za kierownicą jako dźwignie.

Jeśli szukasz niedrogiej alternatywy, poszukaj kierownicy HORI. Jest to oficjalnie licencjonowana kierownica, co oznacza, że prawdopodobnie będzie działać z większością gier. Jednak być może będziesz musiał dokonać korekty elementów sterujących, aby użyć go w niektórych grach. Być może będziesz musiał również pobrać sterownik kierownicy ze strony producenta, ponieważ nie jest ona dostarczana z sterownikiem automatycznie.

Możesz również zakupić adapter USB do kierownicy, który umożliwi Ci podłączenie kierownicy do PS4 bez konieczności prowadzenia przewodów. Jeśli zamierzasz używać kierownicy ze słuchawkami, możesz zaopatrzyć się w kartę dźwiękową USB, która również połączy słuchawki z PS4. Możesz dostać jedną z nich online lub w sklepie elektronicznym.

Możesz również kupić kierownicę wyścigową, która posiada technologię force feedback. Pozwoli Ci to doświadczyć realistycznej symulacji jazdy, ponieważ wewnętrzny silnik kierownicy będzie symulował siły wywierane przez kierownicę. Te koła mogą wymagać od Ciebie obracania kierownicy w dwóch kierunkach, chociaż. Niektóre z droższych modeli posiadają również oddzielne skrzynie biegów, które mogą być umieszczone za kierownicą jako dźwignie.

Możesz również chcieć kupić kierownicę z wbudowanym odbiornikiem bezprzewodowym. Większość modeli z wyższej półki posiada w zestawie słuchawki Bluetooth, dzięki którym będziesz mógł podłączyć PlayStation 4 do urządzenia bez konieczności podłączania kabla.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *