Jak podłączyć klapkę do włącznika światła

W okresie świątecznym możesz pokusić się o zakup Klakiera. To urządzenie jest świetnym sposobem na włączanie i wyłączanie światła. Jednak w dzisiejszych czasach można znaleźć wiele “inteligentnych” przełączników światła. Mogą one włączyć twoje światła za pomocą prostego naciśnięcia przycisku.

Klapki są trochę kłopotliwe. Nie są zamiennikiem dla zwykłego włącznika światła. Klakiery działają tylko wtedy, gdy są podłączone do gniazdka elektrycznego. Dlatego częściej można je znaleźć na wyprzedażach garażowych niż w sklepach. Są też trochę trudne w użyciu. Trzeba dobrze wyczuć czas. Jeśli będziesz klaskał zbyt szybko, światło nie zapali się. Możesz również użyć Clappers z wentylatorami sufitowymi na sklepionych sufitach. Trochę trudno się do nich dostać, ale są bardzo wygodne.

Clappers są również niekompatybilne z większością nowoczesnej elektroniki. Na przykład, nie można używać Clappers z żarówkami fluorescencyjnymi, halogenowymi lampami podłogowymi, czy nawet fluorescencyjnymi lampami sufitowymi. Clappers są przystosowane do użycia tylko z lampami, które zużywają maksymalnie 200 watów. Wymagają one również przekaźnika elektromechanicznego. Konieczne będzie również podłączenie urządzenia do wyłącznika światła.

Istnieje również kilka nowszych wersji Claperów. Jedną z nich jest Clapper Plus, który zawiera ręcznego pilota. Innym jest Talking Clapper & Night Light, który jest bezprzewodowy i posiada mikrofon i wykrywanie clap. Posiada również certyfikat UL i jest przystosowany do pracy na standardowych gniazdkach ściennych.

Clappers są także świetnym sposobem na skonfigurowanie rudymentarnego alarmu przeciwwłamaniowego. Włączą one Twoje urządzenia, gdy ktoś wejdzie do Twojego domu. Nie będzie jednak działać tak skutecznie jak prawdziwy alarm. Nie działają one również tak dobrze jak światła aktywowane ruchem, które znajdziesz w wielu domach w tych dniach. Klakiery są nadal sprzedawane każdego roku. Clappers nie zawsze są łatwe do znalezienia, więc być może będziesz musiał szukać ich online.

Oprócz używania klapek do włączania i wyłączania świateł, możesz również używać klapek do przełączania innych urządzeń. Na przykład, możesz użyć Clappers do włączenia lampek choinkowych poprzez dwukrotne klaśnięcie, następnie przerwanie i ponowne klaśnięcie. Można również włączyć lampkę stołową poprzez pięciokrotne klaśnięcie. W instrukcji obsługi Clappersa podkreślony jest czas.

Jeśli masz zaawansowany technologicznie dom, możesz również zaprogramować Clappers, aby aktywowały światła na podstawie dźwięku. Działa to poprzez uruchomienie filtra dźwiękowego, który włącza przełączniki elektryczne. Oprócz klaskania, możesz również wykrzykiwać słowa w przyjaznej dla Clappera kadencji, aby aktywować urządzenie.

Clapper posiada trzy lampki “wykrywania klaskania”. Będziesz musiał wybrać jedną z nich, aby aktywować światło, ale nie jest to koniecznie najważniejsza cecha. Kiedy światła zostaną uruchomione, włączą się na około dziesięć sekund, a następnie wyłączą. Będziesz także chciał ustawić czułość Clappera na niski poziom w hałaśliwym otoczeniu. Światła nie będą świecić, jeśli będziesz klaskał zbyt szybko lub zbyt miękko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *