Jak podłączyć bezprzewodowe słuchawki Xiaomi

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy dopiero zaczynasz przygodę ze słuchawkami bezprzewodowymi, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podłączeniem swojej nowej pary. Nierzadko zdarza się, że słuchawki mają problemy, jeśli nie są prawidłowo podłączone, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że słuchawki są prawidłowo podłączone przed ich użyciem.

Jeśli słuchawki nie ładują się lub masz problemy z połączeniem z telefonem, może to być problem z portem ładowania lub baterią. Sprawdź, czy port nie nosi śladów uszkodzenia, takich jak wygięte złącza lub luźne połączenie. Jeśli nadal masz problemy, prawdopodobnie bateria jest przepalona lub wymaga wymiany.

Przepalona bateria może powodować problemy ze słuchawkami, ponieważ urządzenie nie może wysyłać ani odbierać żadnego dźwięku. Możesz to naprawić, wyjmując baterię i wymieniając ją na nową. Jest to proste zadanie, które powinno zająć tylko kilka minut, a na dłuższą metę pomoże Ci również zaoszczędzić pieniądze.

Przed włożeniem nowej baterii z powrotem, należy usunąć naklejkę samoprzylepną znajdującą się na wewnętrznej stronie słuchawek. Pomoże to zapobiec przypadkowym uszkodzeniom i zapewni pełną integrację nowej baterii ze słuchawkami.

Należy również sprawdzić, czy baterie są w dobrym stanie i nie były zbyt długo używane. Najlepiej jest wymienić baterie, gdy zbliżają się do końca życia, ponieważ poprawi to żywotność słuchawek.

Jeśli masz problem ze sparowaniem słuchawek z systemem Android, może to być problem z przełącznikiem Bluetooth w telefonie. Wyłącz przełącznik Bluetooth, aby przetestować, czy to rozwiązuje twój problem, lub odłącz parowanie wszelkich urządzeń audio Bluetooth, które są już podłączone do telefonu.

Ewentualnie możesz spróbować użyć innej ładowarki. Koncentratory USB często nie są wystarczająco silne, aby ładować słuchawki, a standardowe gniazdo USB może nie być w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do zestawu słuchawkowego.

To trochę hazard, ale możesz spróbować innej ładowarki, takiej jak adapter lub kabel USB-C, aby ustalić, czy problem leży w słuchawkach, czy w porcie ładowania w telefonie. Jeśli jednak problem pozostanie, powinieneś zabrać go do profesjonalisty w celu naprawy.

Zanim zaczniesz ładować swoje słuchawki, pamiętaj, aby użyć dołączonego kabla ładującego micro-USB do połączenia portu ładowania słuchawek z adapterem lub kablem USB-C. Użycie staroświeckiego kabla micro-USB prawdopodobnie spowoduje, że słuchawki nie będą się w ogóle ładować, dlatego tak ważne jest, aby przy zakupie pary słuchawek zaopatrzyć się w wysokiej jakości kabel do ładowania.

Aby rozpocząć, odłącz słuchawki od etui do ładowania i przytrzymaj przycisk wielofunkcyjny po każdej stronie wkładek dousznych przez kilka sekund, aby słuchawki automatycznie się włączyły. Proces ten spowoduje, że diody LED na obu słuchawkach zaczną migać na biało, a prawa słuchawka będzie migać powoli. Powtarzaj ten proces, aż obie słuchawki będą gotowe do połączenia z urządzeniem, co powinno zająć tylko kilka sekund.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *