Jak podłączyć kocioł na ekogroszek

Zastosowanie kotłów na ekogroszek do ogrzewania pomieszczeń jest prostym rozwiązaniem. Są one wyposażone w automatyczny palnik, który pozwala kontrolować proces ogrzewania bez nadzoru. Ten rodzaj paliwa jest niezwykle wydajny i niedrogi. Należy jednak upewnić się, że kupuje się węgiel na ekogroszek ze sprawdzonego składu węgla. Zaleca się unikanie stosowania podróbek, gdyż mogą one nie mieć odpowiednich właściwości. Można również uniknąć zakupu nieuczciwych produktów, upewniając się, że wybrany skład węgla ma dobrą reputację wśród swoich klientów.

Węgiel ekogroszek jest idealny do kotłów retortowych z podajnikami. Posiada wysoką kaloryczność i niską zawartość siarki, dzięki czemu nadaje się do procesu spalania w palenisku obrotowym. Nadaje się zarówno do instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Ekogroszek to paliwo stałe, które zostało wyprodukowane z węgla kamiennego. Znajduje zastosowanie zarówno w piecach automatycznych, jak i kotłach retortowych. Ma wysoką wartość opałową, więc gwarantuje wysoką temperaturę w kotłach. Jest też łatwy w obsłudze i stanowi dobre rozwiązanie dla osób starszych. Jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ wytwarza bardzo mało szkodliwych substancji.

Wysoka wartość opałowa węgla ekogroszek pozwala na stosowanie go w kotłach o mocy do 24 kW. W kotłach tej wielkości woda może osiągać temperaturę 55-60 st. C.

Węgiel ekogroszek doskonale nadaje się również do automatycznych kotłów węglowych, które stosowane są w instalacjach grzewczych budynków. Zaleca się stosowanie węgla klasy B3 i klasy D, gdyż węgle te charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną i niską zawartością siarki. System sterowania HT-tronic(r) 700 z kompensacją pogodową dostosowuje parametry pracy do rodzaju stosowanego paliwa. System ten umożliwia podłączenie termostatów pokojowych i automatyczne sterowanie ilością energii potrzebnej do utrzymania temperatury w pomieszczeniach na komfortowym poziomie.

Węgiel ekogroszek o wysokim standardzie energetycznym charakteryzuje się niską spiekalnością i dużym udziałem frakcji grubej. Nadaje się do instalacji grzewczych budynków biurowych, domów jednorodzinnych oraz małych zakładów przemysłowych. Znajduje również szerokie zastosowanie w specjalnych kotłach resortowych z dozownikami paliwa. Zaleca się kupować węgiel ekogroszek od sprawdzonego dostawcy i unikać korzystania z nieuczciwych produktów.

Bezpośrednio pod paleniskiem montowany jest specjalny popielnik. Zbierane są w nim odpady po spalaniu, a kocioł wyposażony jest w wentylator. Kocioł wyposażony jest również w zawór bezpieczeństwa na powrocie. Jeśli kocioł nie osiągnie deklarowanej mocy, wyłączy się. Czujnik wyłączy również kocioł, gdy temperatura wody wzrośnie powyżej 95 st. C. Zapewnia to bezpieczną i bezawaryjną pracę kotła.

Kocioł wyposażony jest również w mikroprocesorowy sterownik kotła. Sterownik jest urządzeniem opartym na czujnikach, które steruje pracą kotła i utrzymuje temperaturę paliwa na zadanym poziomie. Dostęp do tego systemu można uzyskać zdalnie za pomocą aplikacji na smartfony. Kocioł posiada również system sterowania, który umożliwia dostosowanie parametrów pracy w zależności od rodzaju stosowanego paliwa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *