Jak podłączyć słuchawki do laptopa

Niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, czy oglądasz film, posiadanie słuchawek podłączanych do laptopa może być ratunkiem. Ale proces ich podłączania może być nieco zagmatwany. Na szczęście podłączenie słuchawek Bluetooth do komputera nie jest trudne i jest o wiele szybsze, niż mogłoby się wydawać.

W systemie Windows 10 lub 8.1 najprostszym sposobem na podłączenie słuchawek jest użycie centrum akcji obok daty i godziny na pasku zadań, które po kliknięciu włącza Bluetooth. Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz również wyszukać “Bluetooth” w menu Start.

Gdy już go znajdziesz, po prostu wykonaj poniższe kroki. Powinieneś to zrobić tylko raz, a słuchawki automatycznie sparują się z komputerem przy następnym włączeniu – pod warunkiem, że są w trybie parowania i w zasięgu Twojego urządzenia.

1. Włącz Bluetooth na komputerze

Nie wszystkie laptopy mają wbudowany adapter Bluetooth, więc musisz go włączyć w ustawieniach laptopa. Można to zrobić wyszukując “Bluetooth” w menu Start systemu Windows lub klikając prawym przyciskiem myszy na przełącznik Bluetooth i klikając “Przejdź do ustawień”.

2. Przełącz słuchawki w tryb parowania Bluetooth

Jeśli masz zestaw słuchawkowy z 3,5-mm gniazdem audio, będziesz musiał przełączyć go w tryb parowania Bluetooth, zanim będziesz mógł używać go z komputerem. Można to zrobić, naciskając przycisk Bluetooth na słuchawkach lub przechodząc do menu Bluetooth systemu Windows i znajdując opcję “Paruj”.

3. Podłącz słuchawki do komputera

Jeśli Twoje słuchawki mają 3,5-mm gniazdo audio, trzeba je będzie podłączyć do otwartego portu USB w komputerze. Zazwyczaj możesz to zrobić bez potrzeby stosowania zewnętrznego huba USB, ponieważ większość komputerów posiada wystarczająco dużo otwartych portów, aby je obsłużyć.

4. Sparuj swoje słuchawki z laptopem

Jeśli masz zestaw słuchawkowy stereo, możesz go sparować z komputerem, klikając ikonę Bluetooth w menu Start i wybierając “Paruj”. Następnie musisz przejść do menu Bluetooth systemu Windows, korzystając z centrum akcji obok daty i godziny (kliknij prawym przyciskiem myszy przełącznik Bluetooth i kliknij “Przejdź do ustawień”) lub wyszukując “Bluetooth” w menu Start.

5. Wybierz swoje słuchawki, aby połączyć je z komputerem

Jeśli masz słuchawki stereo, będziesz musiał wybrać odpowiedni model z listy, która pojawi się w oknie Bluetooth. Powinieneś to zrobić tylko raz, ale dobrze jest sprawdzić instrukcję obsługi słuchawek, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

6. Podłącz słuchawki do komputera

Jeśli Twoje słuchawki stereo mają 3,5-mm gniazdo audio, trzeba będzie je podłączyć do otwartego portu USB lub HDMI w laptopie. Zazwyczaj można to zrobić bez konieczności używania zewnętrznego koncentratora USB lub HDMI, ponieważ większość komputerów ma wystarczająco dużo otwartych portów USB, aby je obsługiwać.

7. Wyczyść gniazdo słuchawkowe

Jeśli Twoje słuchawki nie działają z laptopem, może to być spowodowane tym, że są zatkane brudem lub kłaczkami. Jest to prosta naprawa, choć należy zachować ostrożność podczas czyszczenia gniazda, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia. Aby wyczyścić gniazdo, włóż bawełniany wacik do gniazda i delikatnie zawiruj, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub kłaczki, które mogą znajdować się w środku. Jeśli problem nadal występuje, zapoznaj się z instrukcją obsługi zestawu słuchawkowego lub odwiedź stronę internetową producenta, aby sprawdzić, czy istnieją dodatkowe zalecenia dotyczące rozwiązania problemu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *