Jak podłączyć słuchawki do PlayStation 4

Korzystanie ze słuchawek to świetny sposób na zanurzenie się w grach na PS4. Niezależnie od tego, czy grasz w solową grę RPG, czy w 4-osobowy oddział, jest wiele do ogarnięcia, a słuchawki mogą sprawić, że będzie to jeszcze bardziej realistyczne. Jednak niektóre problemy z kompatybilnością PS4 mogą utrudnić podłączenie słuchawek do konsoli.

Słuchawki Bluetooth

Podczas gdy większość graczy PS4 korzysta z przewodowych zestawów słuchawkowych, niektórzy gracze wolą wygodę gry bezprzewodowej. Dobra wiadomość jest taka, że łatwo jest podłączyć zestawy słuchawkowe Bluetooth do PlayStation 4. Można to zrobić na kilka sposobów, a najlepsze jest to, że można nawet użyć modelu niezgodnego z PS4!

Parowanie słuchawek Bluetooth z PS4

Pierwszym krokiem jest postępowanie zgodnie z instrukcjami na zestawie słuchawkowym, aby wprowadzić go w tryb parowania. Zazwyczaj robi się to, przytrzymując przycisk zasilania przez 6-10 sekund.

Gdy zestaw znajdzie się w trybie parowania, możesz podłączyć słuchawki do portu USB w PS4 i poczekać, aż się połączą. Jeśli słuchawki są kompatybilne z PS4, zapali się niebieska dioda, a konsola da znać, że jest podłączona.

Zmiana głośności słuchawek

Aby zmienić głośność słuchawek, wybierz Ustawienia z menu głównego PS4 i wybierz Urządzenia audio. Stamtąd wybierz Urządzenie wyjściowe, a następnie Zestaw słuchawkowy USB.

Upewnij się też, że regulacja głośności słuchawek jest ustawiona na All Audio lub High. Jeśli tak nie jest, możesz dostosować to ustawienie, przechodząc do przycisku PlayStation na kontrolerze i wybierając Settings > Sound and Devices.

Zmiana poziomu dźwięku w słuchawkach

Jeśli używasz słuchawek z wbudowanym mikrofonem, możesz potrzebować zmniejszyć głośność mikrofonu, aby upewnić się, że działa on poprawnie z kontrolerem. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz słuchawek do czatowania z innymi graczami w grze.

Najczęstszym problemem związanym ze słuchawkami jest to, że mikrofon może nie współpracować dobrze z wbudowanymi głośnikami PS4. Na szczęście można to łatwo naprawić.

Konwerter OMTP na CTIA

Jeśli twój zestaw słuchawkowy to 3,5 mm słuchawki z mikrofonem, możesz podłączyć go do konwertera OMTP na CTIA i będzie on działał tak samo dobrze, jak przy użyciu 3,5 mm gniazda w twoim kontrolerze. Ten konwerter pozwoli Ci na przekształcenie Twojego 3,5 mm gniazda w gniazdo CTIA, które jest używane przez większość zestawów słuchawkowych.

Dodanie klucza USB Bluetooth

Aby dodać klucz Bluetooth, po prostu włóż klucz do portu USB PS4 i poczekaj aż zostanie rozpoznany przez konsolę. Aby działał, musisz też włączyć Bluetooth.

Na koniec musisz sparować klucz ze swoim zestawem słuchawkowym. Możesz to zrobić, wchodząc w menu Ustawienia PS4 i wybierając Urządzenia Bluetooth.

Następnie możesz wybrać swój zestaw słuchawkowy, aby go przetestować. Jeśli masz szczęście, połączy się od razu. Jeśli nie, może upłynąć kilka minut, zanim PS4 zlokalizuje pobliskie urządzenia Bluetooth. Jeśli tak się stanie, na ekranie pojawi się komunikat o powodzeniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *