Jak podłączyć słuchawki do Xbox One

Jeśli używasz swojego Xboxa do gier, możesz chcieć podłączyć do niego słuchawki. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Niektóre z nich wymagają nieco bajerów, ale zdecydowana większość słuchawek i zestawów słuchawkowych będzie działać dobrze na konsoli.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że twój zestaw ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a następnie upewnienie się, że jest kompatybilny z konsolą. Większość kontrolerów Xbox obecnej generacji posiada mały port na uchwytach lub pełną przejściówkę, która wpina się w spód konsoli, a następnie kończy się gniazdem 3,5 mm. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć swoje słuchawki i od razu rozpocząć grę.

Następnie musisz upewnić się, że twój mikrofon jest podłączony i niewyciszony, abyś mógł go używać do czatu głosowego. Jeśli nie jest on jeszcze podłączony, możesz go łatwo podłączyć za pomocą kabla USB lub RCA.

Niektóre zestawy słuchawkowe z funkcją Bluetooth zawierają również nadajnik USB, który pozwoli Ci podłączyć je do konsoli Xbox. Są one przydatne do pokonania ograniczeń bezprzewodowych konsoli. Nie pozwalają one jednak na korzystanie z mikrofonów zestawu słuchawkowego, więc pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z wytycznymi producenta.

Będziesz musiał również upewnić się, że słuchawki, których używasz, mają port 3,5 mm na słuchawki i współpracują z konsolą Xbox. Może to być nieco podstępne, ale w większości przypadków jest to po prostu kwestia podłączenia słuchawek i upewnienia się, że są one zasilane.

Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić i warto przeczytać instrukcję obsługi produktu, aby upewnić się, że podłączasz w prawidłowy sposób. Zazwyczaj na zestawie słuchawkowym znajduje się przycisk “pair”, który należy nacisnąć i przytrzymać przez kilka sekund, zanim zaświeci się niebieska dioda na kluczu sprzętowym.

Inną opcją jest zakup klucza Bluetooth, który pozwoli Ci podłączyć słuchawki bezpośrednio do konsoli bez użycia kabla tetheringowego. Są one często nieco droższe, ale zaoszczędzą ci kłopotów z kablem tetheringowym.

Wreszcie, niektóre słuchawki z obsługą Bluetooth będą również dostarczane z nadajnikiem Bluetooth, który można podłączyć do portu audio 3,5 mm konsoli Xbox. Jest to nieco bardziej skomplikowane, ale proces jest taki sam jak w przypadku nadajnika USB.

Jak podłączyć słuchawki i mikrofon na Xbox One

Jest kilka sposobów na pokonanie ograniczeń bezprzewodowych konsoli, ale najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie aplikacja Xbox. Ta funkcja pozwala podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do aplikacji Xbox i słuchać czatu imprezowego podczas grania w ulubione gry.

Aplikacja Xbox jest dostępna na wszystkich urządzeniach obsługujących usługę Remote Play firmy Microsoft, w tym na komputerze, smartfonie i pudełku strumieniowym z systemem Android. Można ją pobrać bezpłatnie i zalogować się za pomocą konta Xbox Live.

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu większej ilości wrażeń z gry i chcesz rozmawiać ze znajomymi w podróży, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy to świetna opcja. Istnieje wiele różnych opcji, ale niektóre z bardziej popularnych obejmują:

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *